O mnie

Doświadczenie

Posiadam ponad 10 letnią praktykę w obszarze pomocy psychologicznej, psychoterapii i dostarczania wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych. Odbyłam staż kliniczny na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku Nowym Porcie, staż psychoterapeutyczny w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w państwowych i niepublicznych placówkach oświatowych, oraz ośrodkach klinicznych.

Pracuję z Dorosłymi, Dziećmi i Nastolatkami. Wspieram i towarzyszę Rodzicom w rozumieniu i radzeniu sobie z trudnościami Dzieci. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzam uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach dla psychoterapeutów i konferencjach.

Ukończyłam zaawansowane, całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w  nurcie ISTDP (Intensive Short-Therm Dynamic Psychoterapy) pod kierownictwem Jona Fredericksona w Ośrodku HORYZONTY w Warszawie. Nurt ten jest nowoczesną formą pracy z pacjentem, którego skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi. Opiera się na założeniach psychodynamicznych – teorii relacji z obiektem oraz teorii więzi J. Bowlby’ego. Praca tą metodą pozwala w sposób skuteczny i bezpieczny docierać do nieświadomych uczuć, pragnień i wspomnień, co pomaga pacjentowi zmierzyć się z problemem i osiągnąć postawione cele.

Ukończyłam także Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku ReGeneRacja w Warszawie, 

Wśród odbytych szkoleń są m.in.

– Psychoterapia oparta na mentalizacji (MBT) Anna Freud National Centre for Children and Families, Laboratorium Psychoedukacji, Pracownia HUMANI

– Warsztaty dotyczące mentalizacji w pracy z adolescentami prowadzone przez prof. Petera Fonagy i prof Eia Asen

– Play Therapy (praca terapeutyczna z dziećmi poprzez zabawę)     akredytowane przez PTI/PTUK

– Praca z traumą w podejściu EFIT (emotionally focused individual therapy) prowadzone przez dr T. Leanne Campbell

Superwizje

Swoją pracę poddaję superwizji*.

*Mentalizacja – to umiejętność, która pomaga w rozumieniu własnych stanów umysłu oraz intencji innych ludzi w kontekście różnych stanów wewnętrznych. Mentalizowanie w znaczący sposób zwiększa potencjał do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dzięki korzystaniu z własnych zasobów poznawczych i emocjonalnych oraz relacji, która wytwarza się pomiędzy tymi obszarami.

*Superwizja – spotkania psychoterapeuty z superwizorem, służące nadzorowi jakości pracy psychoterapeuty, odbywające się zawsze z zachowaniem pełnej anonimowości pacjenta

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.